Tréninkový turistický závod

V Sobotu 24. března se bude jako již tradičně konat náš turistický závod. Ten je každoročně nejen přípravou před blížící se závodnickou sezónou, ale i vítanou příležitostí pro ostatní členy či příznivce oddílu vyzkoušet si Turistický závod „na vlastní kůži“. Zázemí bude jako vždy v klubovně KČT Frýdlant na fotbalovém hřišti, kde bude také probíhat od 8:30 do 9:30 prezentace. Na místě bude pro závodníky vyhrazen prostor pro převlékání a odložení věcí.  Připomínáme, že startovné je zdarma.

Jak bude závod probíhat?

V 10 hodin začne start. Závodníci budou startovat po minutových intervalech podle startovních čísel, která obdrží před startem. Trať bude značena fáborky a závodníci na ní naleznou rozličné kontroly, které se tématicky váží k turistice ( např. vázání uzlů, poznávání turistických a topografických značek, orientace mapy, pro starší závodníky pak odhad vzdálenosti či azimutové úseky). Všechny kontroly si také budete moct prohlédnout, naučit či jen zopakovat před startem závodu. Více informací o průběhu závodu a jeho pravidla naleznete na internetových stránkách www.turisticky-zavod.cz Po doběhu pak všichni závodníci obdrží zdarma čaj a polévku. Pro tři nejlepší závodníky z každé kategorie bude připraven diplom a drobná odměna.

Na co nezapomenout?

Převlečení na závod – doporučujeme pevnou obuv a oblečení v závislosti na počasí. Poběží se za jakýchkoliv podmínek. Dále budou závodníci potřebovat propisku pro zapisování odpovědí do průkazky (tu obdrží každý závodník před startem). Starší závodníci na „bílé“ a „červené“ trati budou potřebovat buzolu. Pokud nemají vlastní, oddíl má několik buzol k zapůjčení.

Závodit se bude v následujících kategoriích:

Snímek obrazovky (511)

Závěrem nám tedy dovolte pozvat Vás i Vaše známé na tento závod. Budeme velice rádi, pokud se závodu zúčastníte, přičemž neznalost konkrétních kontrol určitě není nepřekonatelnou překážkou. Pokud by se Vám turistické závody zalíbily, můžete se k našemu oddílu připojit již v krajských kolech, které se konají v dubnu. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obracet na členy či vedoucí oddílu, popřípadě na náš oddílový e-mail: tomdivocaci(zavináč)gmail.com. Těšíme se na Vaši účast na sobotním závodě 🙂

Vedoucí TOM 1310 Divočáci