Starší příspěvky

MČR Smíšených dvojic

V pátek 2.10 jsme vyrazili do Velkého Újezdu, kde se ony závody konaly. Byly zvláštní v tom, že se běželo ve dvojici kluk s holkou, stavěl se stan a byla zde nová kontrola, tzv. kontrola „X“, což byl dva metry vysoký žebřík, jež jsme museli překonal. Celé závody nás velmi bavily, trať byla super, a naše výkony byly obstojné. Všechny naše dvojice se umístily v první polovině, což je v konkurenci 47 dvojic velmi slušné. Takže jako zkouška to bylo super a příští rok máme, co zlepšovat. Kajka

Divočáci září jako světlušky

Druhý zářijový týden se skupinka Divočáků (Kája, Ivet, Víťa, Gorák, Martin (Sepi), Verča a Dan P.) každý den po škole převlekla za světlušky a vyrazili do ulic Frýdlantu, aby poprosili lidi, aby přispěli na dobročinnou akci Světluška. Která celý ten týden probíhala celorepublikově. Ač jsme se mnohdy setkávali často s odmítnutím, my to nevzdávali a šli dále, jelikož to bylo pro dobrou věc. Kajka

11998441_1157178397645411_1392625086_n

Beskydská hřebenovka

V sobotu 21. února 2015 jsme pořádali 42. ročník Beskydské hřebenovky. Zúčastnilo se kolem 25 Divočáků a s ostatními oddíly (Maracaibo, Tuláci,) jsme obsadili Bílý Kříž v počtu asi 60 tomíků. 🙂

1.Podzimní výlet na Ondřejník

V sobotu 4.10.2014 jsme se rozhodli, že se vypravíme na Onřejník. I přes nepříznivé počasí jsme se sešli. Cestou na horu jsme hráli hry, jako například BOMBA, LIDÉ K LIDEM a SUPER NOVOU HONIČKU! 🙂 Na hoře chvilku svítilo sluníčko, ale poté se opět objevila mlha. Na Solárce jsme posvačili zahráli jsme si SOCHY a vydali se domů.  Kajka

Krajský turistický závod na letišti

V sobotu 5. dubna se okolí letištní plochy hemžilo závodníky, kteří se sjeli do Frýdlantu n. O. z celého kraje na 1. Pohárový turistický závod tohoto roku. 131 závodníků startovalo na závod 5 km pro dorost a dospělé a 3 km dlouhý pro žactvo. Turistický závod se běhá po značené trati s azimutovými úseky a 7-8 kontrolami, Z toho tři jsou testové (dřeviny, turistické a topografické značky, kulturně poznávací činnost) a ostatní jsou zaměřené na zdatnost (hod míčkem na cíl, odhad vzdálenosti, orientace mapy, lanová lávka, vázání uzlů a plížení). Tratě pečlivě připravili Tomáš Hud’a z Palkovic a Mirek Jaššo z Frýdlantu n. O. Pokud to je možné, tak trať vede mimo osídlení, takže okolí letiště bylo ideální. Jen škoda, že v den závodu se silně ochladilo a krásný věnec beskydských hor viditelných z letiště se ztrácel v mlze. U kontrol bylo celkem 29 rozhodčích a závod zabezpečovalo dalších 22 pořadatelů. Pořadatelem závodu byl Turistický oddíl mládeže Divočáci z Frýdlantu n. O. Divočáci velmi děkují Aeroklubu Frýdlant n. O., že propůjčil prostory pro výpočetní středisko a občerstvení závodníků. Stejný dík patří také obci Malenovice. Vedení obce nám na den závodu pronajalo krásně zařízený Obecní dům, zahájení a ukončení závodu, tak mělo důstojný ráz. Navíc děti při čekání na start mohly využít dětského a fotbalového hřiště. Správkyni Miluši Plevové patří velký dík za přípravu prezentace a občerstvení. Městu Frýdlant n. O. děkujeme za finanční podporu, bez které by se závod na takové úrovni nemohl uskutečnit. Město připravilo i drobné dárky pro vítěze a drobné dárky poskytlo také Statutární město Frýdek-Místek. Divočáci v kategorii žactva, tzv. Bílém poháru, obsadili 2. místo za vítěznou Orlovou.

Otevírání Ondřejnických studánek

15. ročník tradičního Otvírání Ondřejnických studánek proběhl v sobotu 19. dubna. I když počasí ten den nebylo příznivé, na start do „Parku“ přišlo 320 dětí a 292 doprovodu, přičemž 62 dětí vezli rodiče v kočárku nebo nesli krosničce. Letos byla organizace pochodu rázu pohádkového lesa obtížná, protože chata na Ondřejníku je zavřená, takže nahoru do cíle bylo třeba vyvézt navíc dlouhý stůl, lavice, stříšku, velký stan a hlavně čaj, který připravili v domově důchodců. Také na startu v „Parku“ chyběl zbouraný altánek, který léta sloužil jako zázemí pro pořadatele. V „Parku“ ale děti s rodiči obdivovali krásný rybníček s proudící vodou a japonskými kapry. Na Ondřejníku se zase větší děti mohly povozit na koníčku. Děkujeme Městu Frýdlant nad Ostravicí za finanční podporu akce, děti u každé studánky tak mohly dostat od pohádkových bytostí za splnění úkolů sladkou odměnu, nahoře pak čaj a účastnický list. I když organizátoři byli po několika hodinách chladem ztuhlí, vládla všeobecná spokojenost, že se akce vydařila. Zabezpečovalo ji 22 členů Turistiky Frýdlant n. O. a 23 tomíků z oddílu Divočáci. MB

Letní sraz TOM

30.6. – 9.7. 2016 se konal ve Frýdlantě společný letní sraz českých a slovenských tomíků. Divočáci zajišťovali ubytovaní stravování a kulturní program. Ubytování bylo v ZŠ Komenského, stravování v jídelně ZŠ TGM . Na závěrečném večeru večeru v kulturním centru vystoupila cimbálovka Kotci a Frýdlantská chasa. Program zajišťovali Ostravští tomíci. Navrhli pěší trasy a zajistili autobusové zájezdy. Uspořádali 3 sportovní soutěže a objednali úspěšné žonglérské vystoupení. Zúčastnilo se 9 českých a 5 slovenských oddílu – celkem 145 tomíků. Fotogalerie.